Ultimate magazine theme for WordPress.

Fenerbahçe’de Morita transferi çıkmaza girdi

0

Vitor Pereira ile birlikte adeta uzak doğu açılımı yapan Fenerbahçe de Güney koreli defans oyuncusundan sonra bu kez Japon Orta saha oyuncusu Morita ‘yı bitirmek üzereyken transfer Portekiz Santa Clara kulübünün tutarsuz davranışları yüzünden çıkmaza girdi. Transferin gerçekleşmesi güçleşiyor.

Hidemasa Morita’nın Fenerbahçe’ye transferinde bonservis ve bir kaç detay konusunda problem çıktı. Daha önce 5m euro civarında bir bonservis ücreti karşılığında Santa Clara ile anlaşma sağladığı söylenen Fenerbahçe de karşı tarafın daha fazla bonservis talep etmesinden sonra anlaşmanın bozulduğu öğrenildi.

İki kulüp arasındaki görüşmeler şu an için askıya alındı.

Pereira ‘nın ısrarla istediği , Orta sahanın merkezinde  oyun kurucu olarak görev alan Morita, kariyerinde iki Japonya Ligi şampiyonluğu yaşadı. 26 yaşındaki futbolcu 9 kez Japonya Milli Takımı’nda forma giydi.

Santa Clara’dan resmi açıklama

Santa Clara kulübü transferin tıkanmasıyla ilgili açıklama yayınladı. Portekiz ekibinin açıklamasında, mali şartlarda anlaşmaya varılamadığı için transferin gerçekleşmediği yer aldı.

Fenerbahçe’nin 5 milyon euro teklif ettiği Morita’nın serbest kalma bedeli 10 milyon euro. Santa Clara yapılan teklifin bu miktardan uzak olması nedeniyle oyuncuyu göndermeye sıcak bakmıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.