Ultimate magazine theme for WordPress.

Attila Szalai her geçen gün Fenerbahçe Taraftarını daha çok büyülüyor

0

Son dönemlerde stoper mevkisi için kimler geldi kimler geçti Fenerbahçe taraftarının hayatından. Her biri ayrı umutlarla transfer edildi. Birçok teknik direktörün ipini çektiler. Defansta yapılan bireysel hatalar her teknik direktörün sisteminin sorgulanmasına sebep oldu. Sebep olunan her maglubiyet yönetimi taraftarın önünde daha zor duruma düşürdü.  Zanka’dan Falette’e, Diego Reyes’ten Lemos’a ve Tisserand’a kadar birçok Türk ve yabancı stoper transferi yapan hatta Dünya Yıldızı olarak Adil Rami’yi bile getiren ama hiç bir faydasını görmeyen Fenerbahçe sonunda savunmacısını buldu. Üstelikte gelişime aç , zafere aç , kariyer basamaklarını yavaş yavaş tırmanan bir yıldız adayı buldu.. Attila Szalai !

Kanarya’nın devre arasında Güney Kıbrıs takımlarından Apollon Limassol’dan 2 milyon euroya transfer ettiği ve geldiği günden bu yana sanki uzun zamandır takımda oynuyormuş gibi katkı veren, savunmadaki kritik hataların azalmasında başrol oynayan hatta asıl mevkisi olmamasına rağmen sol bekte bile oynayan Attila Szalai Konyaspor karşısında Sarı Lacivertliler’deki ilk golünü de atmış oldu.

Geçtiğimiz hafta da Antalyaspor karşısında çizgiden top çıkaran ve belki de mağlubiyetin önüne geçen Macar stoperin sağlam duruşu, sol ayaklı olması ve bu sayede oyun kurulmasında takıma katkı vermesi, risksiz ve direkt oynayabilmesi en çok ön plana çıkan özellikleri…

Hakemlerle ve rakip takım oyuncularıyla fazla diyaloğa girmeden işini yapan Macar stoperi taraftar da kısa sürede bağrına bastı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.