Ultimate magazine theme for WordPress.

Fenerbahçe’den “birebir bonservis” taktiği!

0

Transfer için mevcut oyunculardan kurtulamyı öncelikli planları arasına alan yönetimin elini kuvvetlendirecek bir gelişme yaşandı.

Pereira mevcut oyuncu havuzunun oldukça şişkin olmasından dolayı şu ana kadar 9 oyuncuyu A Takım’ın dışına aldı. ( ilgili haber için tıklayın )  Bu oyuncuların başka kulüplere gitmesiyle hem kadro rahatlayacak hem de maaş bütçesi düşecek. Bütçeyi dengeye getirmek için 7.5 milyon Euro’luk daha tasarruf sağlanması gerekiyor. Transfer yapılabilmesi içinse bütçede daha fazla yer açılmak zorunda. Bu noktada en önemli avantajı ‘birebir bonservis’ kuralı.

3-4 FUTBOLCU DAHA GİDECEK

Son 2 yılda Eljif (16 milyon Euro) ve Vedat (18.5 milyon Euro) satışlarıyla kulübe büyük girdi sağlandı. Ancak F.Bahçe bu gelirin üçte birini bütçeye kaydettirebildi. Bu sezon TFF’nin yaptığı kural değişikliğiyle bonservis gelirinin tamamını bütçeye yazabilecek. Sarı-lacivertlilerin Pereira’nın düşünmediği 3- 4 oyuncuyu daha satarak bu sorunu aşması bekleniyor. Fenerbahçe’nin satmayı düşünmediği oyuncular arasında yer alan Atilla Szalai , Altay Bayındır gibi oyunculara yüksek tekliflerin gelmesi de “birebir bonservis” uygulaması kapsamında satışları daha düşünülebilir hale getirdi.

Fenerbahçe’nin para karşılığında elden çıkarabileceği ve en yüksek rakamlara ulaşabileceği futbolcu ise şuanda Ozan Tufan gibi görünüyor. Yine Fenerbahçe yönetimi Miha Zayc’ın satışından da 3m euro üzerinde bir bonservis bekliyor..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.