Ultimate magazine theme for WordPress.

Ümit Özdağ Paylaşımına Fenerbahçe’den Yanıt !

0

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın yaptığı paylaşım Fenerbahçe tarafından tepkiyle karşılandı. Türkiye’nin gündeminde yer alan sığınmacı sorunu için hazırlanan animasyon ile Fenerbahçe’de gönderilmek istenen Gustavo’nun ima edilmesi yönetimi adeta ayağa kaldırdı ve Fenerbahçe tarafından çok sert bir bildiri yayınlandı.

Ümit ÖzdağGenel Başkan Ümit Özdağ Fanatik Fenerli olması ile bilinse de yaptığı paylaşım , Fenerbahçe de ve ülkesinin milli takımında yılarca top oynamış ve kaptanlık yapmış bir oyuncu için oldukça gurur kırıcı olduğu bir gerçek. Bu sebeple de Fenerbahçe yönetimi , Başkan Ümit Özdağ’ın kulüpten ve futbolcudan özür dilemesini bildiri de istedi. Zafer Partisi genel başkanının bu bildiri karşısında vereceği cevap merakla bekleniyor.

Ümit Özdağ’ın yayınladığı animasyonda sözde Ali Koç , yardımcısı ile konuşuyor ve Gustavo’nun zorluk çıkardığını kulüpten ayrılmayacağını ve başlarına bela olacağını söylüyor. Ali Koç bunun üzerine yardımcısını da alıp Ümit Özdağ’ın yanına gidiyor. O sırada Genel başkan büyük bir mancınık yaptırmaktadır ve amacı tüm mültecileri bu mancınık ile ülke sınırları dışına atmaktır.  Ali koç , bu konuda Genel Başkan’dan yardım ister.

Ümit Özdağ’ın olay yaratan Gustavo paylaşımı

 

Fenerbahçe’nin Verdiği Cevap :

Bildirinin Orjinali için tıklayın

Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ’ın resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım üzerine açıklamamızdır;

Ülkemizin siyasi çerçevedeki gündemlerinden biri olan mülteciler konusuna dair yapılan ilgili paylaşımda; Kulübümüzün ve sözleşmesi devam eden, üç yıldır formamıza saygıyla, sorumlulukla hizmet eden, takımımızın kaptanlığını yapmış bir futbolcusunun adının kullanılması, ima edilmesi kabul edilemezdir.

Daha önce pek çok kez vurguladığımız bir gerçeği bir kez daha en açık haliyle dile getirmek istiyoruz ki; Fenerbahçe Spor Kulübü siyaset üstü bir konumdadır. Zorla içine çekilmediği sürece hiçbir siyasi sürecin, konunun ve gündemin bir parçası olmamıştır ve olmayacaktır.

Bu gerçekten hareketle Sayın Özdağ’dan, futbolcumuza ve kulübümüze yapılan bu yaklaşımdan geri adım atılmasını beklediğimizi vurguluyor; kulübümüzün hiçbir siyasi gündeme dâhil edilmemesini rica ediyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.